Anglų kalbos kursai reikalingi ne tik darbdaviams, bet ir darbuotojams

Anglų kalbos kursai reikalingi ne tik darbdaviams, bet ir darbuotojams

Kadaise, man buvo nutikęs toks nuotykis, kuriuo norėčiau pasidalinti. Taigi, kai dar mūsų šalis priklausė tarybų valdžiai, taip vadinosi to meto Rusijoje veikęs valdymo organas, visoje Lietuvoje buvo tik vidurinės, ne taip kaip dabar pagrindinės ir gimnazijos. Todėl tie, kurie lankydavo vidurinę, kaip pradėdavo ją, taip ir pabaigdavo. Todėl nekildavo jokių įdomių klausimų, kokią gimnaziją ar tolimesnę mokyklą rinktis, kuri geresnė ir kur pritapsi greičiau, ir kur nesityčios, jei esi ne visiškai gabus apsiginti.

Tokiose vidurinėse mokyklose, suprantama, pagrindine užsienio kalba buvo rusų kalba, o anglu kalba buvo skleidžiama kaip papildoma, todėl jokių papildomų spaudimų tuo metu, kad reikia mokytis anglų nebuvo. Bet aš buvau kitoks. Labai žiūrėdavau rusų laidas rusų kalba suprantama ir greičiausiai, kad buvau paveiktas tos propagandos, kad kitų kalbų apart rusų man nėra reikalingos. Todėl atėjus tam tikram momentui, mokytis anglų kalbos nustojau ir vis tvirtindavau, kad man jos visiškai nereikia ir, kad gyvenime galiu apsieiti ir be jos.

Bėgo metai, baigiau vidurinę, žinoma ne toje vidurinėje, bet aukštojoje mokykloje, nes dėl prastų pažymių nebuvo man leista mokytis toliau, todėl teko stoti į proftechninę, kurioje taip pat mokiausi anglų kalbos, o vėliau, kai jau mečiau profkę, įstojau į aukštąją, nes baigiau suaugusiųjų vidurinė mokyklą ir išsilaikiau anglų kalbos mokyklinį egzaminą.

Bet keičiantis laikams, Lietuva tapo nepriklausoma, kiekvienas pilietis atrado savo vertybes, o kryptį valstybė pasirinko ne rytietišką, bet vakarietišką, todėl anglų kalbos poreikis Lietuvoje vis augo ir stiprėjo. Taigi, man taip pat reikėjo anglų kalbos, nes ketinau dirbti uosto direkcijoje inžinieriumi, todėl teko susirasti ir išleisti nemažai pinigų tam, ką kadaise galėjau gauti ir nemokamai.

Šiuolaikiški darbdaviai labai vertina gabius darbuotojus, kurie moka ne vieną bet kelias kalbas, todėl mano gebėjimas kalbėti ne tik anglų kalba, ką pasiekiau per didelių pastangų įdėjimo procesą, bet dar ir rusų kalba, kuri yra vos ne mano gimtoji, nors pagrindinė yra lietuvių.

Taigi, šiuo metu esu gerai apmokamas inžinierius, kuris valdo dvi užsienio kalbas ir yra patenkintas, kad Lietuvoje yra anglų kalbos kursai, kurių pagalba aš ir pasiekiau tokių rezultatų, kuriais norėjau pasidžiaugti šiame straipsnyje.

Straipsnis parašytas: 2014-11-11