Už malkas geresnės yra medžio granulės

Už malkas geresnės yra medžio granulės

Medžio granulės: kodėl jos geresnės už malkas?

Ko gero, jau ne kartą teko girdėti bei matyti medžio granules – tai kuro rūšis, kurią jau ne vienerius metus galima įsigyti mūsų šalyje. Ir nors medžio granules yra gaminamos iš tos pačios žaliavos – medienos, reikia pabrėžti, kad palyginti su įprastomis malkomis jos turi kur kas daugiau privalumų ir daugeliu atvejų gali tapti geresniu pasirinkimu. Kuo medžio granules yra pranašesnės už malkas, pakalbėsime šį kartą.
Visų pirma, trumpai apie privalumą, kuris yra susijęs su šių kuro rūšių paruošimu naudojimui. Daugelis žmonių yra įpratę pirktines smulkintas malkas, kadangi tai yra vienas pigiausių pasirinkimų. Tačiau net nereikia kalbėti apie tai, kokį ilgą kelią turi nueiti šis pirkinys, kol pasieks tą stadiją, kad būtų tinkamas naudoti: pirmiausia malkas teks smulkinti, t.y., supjaustyti ir sukapoti (teks įdėti ne tik nemažai fizinio darbo arba surasti žmones, kurie galėtų tai atlikti už jus, bet ir turėti šiam darbui atlikti reikalingus įrankius), vėliau – teks rūpestingai išdžiovinti susmulkintas malkas (kūrenti šlapiomis nerekomenduojama), ir tik tuomet galėsite jas naudoti pagal tikrą jų paskirtį, t.y., šildyti jums priklausantį pastatą. Na, o kaip yra su medžio granulėmis? O su jomis viskas yra labai paprasta – vos tik nusipirkę galite šildyti savo namus, nes nieko papildomai daryti nereikės. Būtent dėl šios priežasties, granules yra idealus pasirinkimas visiems žmonėms, kurie, dėl pačių įvairiausių priežasčių (liko trūkumo ar prastos sveikatos), nėra pajėgūs atlikti išvardintų darbų.
Nors yra labai daug kalbama apie tai, koks naudingas produktas pelenai ir kiek yra daug sričių, kur juos galima panaudoti (pradedant tuo, kad galima atbaidyti kenkėjus ir užbaigiant įvairių augalų tręšimu), daugeliui žmonių pelenai yra tas produktas, kuris sukelia vien tik nepatogumus: būtina juos surinkti, o taip pat – pasirūpinti jų utilizavimu. Situacija pasikeis tuomet, jei įprastas malkas pakeisite granulėmis. Pastarosios pasižymi mažesniu peleningumu, todėl ir pelenų išgaunama gerokai mažiau.
Svarbus ir kitas, su ekonomiškumu susijęs privalumas: tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad granules kainuoja brangiau, tačiau atlikti išsamūs skaičiavimai parodė, kad visumoje – granules yra pigesnis pasirinkimas nei įprastos malkos ar kitos kuro rūšys. Taip yra todėl, kad norint išgauti tą patį efektą prireiks mažesnio kiekio granulių.
Na, o pabaigai – dar vienas privalumas: malkos – tai kuro rūšis, kurį galima naudoti ne visiems šildymo įrenginiams, tuo tarpu granulės tinka bet kuriam šildymo įrenginiui.

Informacijos apie medžio pjuvenų briketus rasite ČIA.

Straipsnis patalpintas: 2015-05-11